Close

Patriotyczne wyróżnienie

Powołany dla uczczenia Jubileuszu  100 – lecia fundamentalnego w dziejach Polski wydarzenia Mielecki Komitet Niepodległości wybudował w Mielcu ze środków społecznych Obelisk Niepodległości upamiętniający walczących o odzyskanie wolności w 1918 roku. Jego miniatura, w formie statuetki, przez wspomniane gremium  wręczana jest osobom i instytucjom jako wyraz uznania wkładu w podtrzymywanie pamięci historycznej oraz budowanie świadomości i wrażliwości patriotycznej w naszym mieście. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do grona nagrodzonych dołączyła Mielecka Orkiestra Symfoniczna za popularyzację rodzimej muzyki klasycznej w 10 już Koncertach Niepodległościowych. Uroczyste wręczenie Obelisku miało miejsce podczas tegorocznych prezentacji.

Mielecki Komitet Niepodległości, w uznaniu wkładu w budowanie świadomości i wrażliwości patriotycznej uhonorował Mielecką Orkiestrę Symfoniczną statuetką będącą miniaturką Obelisku Niepodległości.
Obelisk ustawiono w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości parku tuż za pomnikiem Jana Kilińskiego. Jest on swoistym podsumowaniem działań Komitetu, stanowi o naszej wspólnotowej pamięci i szacunku dla wszystkich tych, którzy wywalczyli niepodległość w 1918 roku.
Statuetkami obdarowani zostali wszyscy ci którzy Z serca gratuluję.

Zobacz Także

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *